Teď si popíšeme křížení dvou jednoduchých recesivních forem. Samička bude forma  Amelanistic (Amelano) a sameček bude Anerythristic (Anery).


Samice
samičku amelano už známe, takže jen pro zopakování.  Amelanická forma znamená že zvířeti chybí Melanin což je černá barva. Nesprávně se taky používá název Albín. Je to forma recesivní, takže ji značíme malými písmeny aa. Vzhledem k tomu, že už křížíme formy 2, tak si samičku musíme označit aaBB. (2 formy-2 geny)
 
Samec
forma Anery (typ A)- jedná se o jednoduchou recesivní formu. Zvířeti chybí erythrin, což je červené barvivo. Hadi vypadají barevně víceméně  šedobílí nebo černobílí a  skoro vždy jsou patrné pod hrdlem zbytky žlutého zbarvení. Zvíře si označíme AAbb (křížíme 2 formy). Tak jak jsem psal při prvním páření je důležité si pamatovat, že každý jednotlivý gen je nositelem jenom jedné vlastnosti (barvy nebo vzoru).

Páření bude vypadat takto:Jelikož už křížíme mezi sebou 2 barevné formy musíme do tabulky křížení  napsat všechny kombinace obou genů.
 
Z tabulky vidíme, že všechna mláďata, která se vylíhnou budou mít stejný genotyp a to AaBb. Pro nás to znamená, že všichni vylíhnutí hadi budou Klasiky 100% hetera na Amelano a Anery. Pro tato zvířata se používá označení dvojitý heterozygot.
Na další stránce si popíšeme jak to bude vypadat při křížení těchto dvojitých heterozygotů mezi sebou.