Ahoj,

 

  •  jmenuji se Tomáš a bydlím v Moravskoslezském kraji ve vesnici Kozmice, která leží  mezi městy Opavou a Ostravou .Již jako dítě jsem měl několik  koníčků a do dnešní doby přetrval ten největší a to je zájem o přírodu.Zájem takový,že jsem vždy musel mít doma nějaké zvíře a starat se o něj.K akvaristice u které snad začínal každý, klasickým rybičkám postupně přibývali raci a nakonec u mě našlo domov několik pakobylek indických a strašilek australských ,kobylky, fretka a další zajímavé zvířata.
  • Chovem terarijních zvířat pokud neberu v úvahu hmyz se zabývám od roku 1997 a mými prvními zvířaty byli gekončíci noční Eublepharis macularius a následně potom chameleóni jemenští Chamaeleo calyptratus postupem času přibývali další ještěři a od roku 1999 přibyli i první hadi. V roce 1998 se mi povedl první odchov  terarijních zvířat a to calyptrátů i eublepharů.První odchov hadů se mi podařil v roce 2002 a to u Lampropeltis mexicana mexicana a Lampropeltis alterna blairi.V roce 2004 mě doslova uchvátily užovky červené Pantherophis guttatus, hlavně barevné formy a od této doby se zaměřuji převážně na tato zvířata .V tomto roce jsem také přešel od klasického chovu v teráriích na chov v systému Rack. I když se v dnešní době najde mnoho odpůrců takového chovu,vůbec si nedovedu představit odchov mláďat v něčem jiném než v rack systému.Samozřejmě k chovu hadů patří i chov hlodavců a těch v současné době chovám něco kolem 10 druhů. 
  • Zvířata v mém chovu pocházejí z celé Evropy a USA a je jim poskytována ta nejlepší péče pod dohledem zkušených veterinářů   MvDr. Marek Gebauer, Opava "veterina gebauer" a MvDr. Michal Sloboda, Praha "exomed" . Hadi procházejí vstupní karanténou a připouštěni jsou teprve po dosažení délky min. 1 m..K evidenci chovu  používám osvědčený český program darlinx 4 free,který si můžete stáhnout zde.
  • Mezi mé další koníčky patří pěstování bambusů a okrasných travin, ale vzhledem k tomu, že nemám zahradu gigantických rozměrů tak pěstuji jen omezené množství Bambusů rodu Phyllostachys a Fargesia. Momentálně se na mé zahradě tyčí cca čtyřmetrové Phyllostachys arcana "Luteosulcata" (viz foto výše) a Phyllostachys virella, nový metrový  Phyllostachys vivax “Aureocaulis“ a  dva a půl metrová Fargesia sp. Jiuzhaigou.Během roku 2010 bych měl mít první oddělky a trsy výše uvedených krasavců, tak se nebráním výměně za jiné druhy.Momentálně mě zajímají Fargesia  scabrida a Semiarundinaria fastuosa.
 
                                                                                                                                     Tomáš
 
 
  • Houten Snakeday 2009                 
 
  • Fauna Trhy Ostrava černá Louka

 

  • Snakeday Houten 2015 - společně s Lubošem Pálkou